Descriere job

Misiunea noastra este sa cream, mentinem si analizam oportunitati pentru compania noastra. În sarcinile noastre zilnice veti regasi continut de marketing, reclame în social media, youtube, postari pe blog si altele pentru a crea strategii de marketing.

Departamentul nostru de marketing este în continua dezvoltare. Pentru a ne atinge scopurile, cautam persoane care sa se alature echipei noastre dinamice.

Responsabilitati

  • Sprijinirea managerului în a crea un conținut creativ pentru a lărgi atât comunitatea online, cât și offline;
  • Organizarea și participarea la evenimente pentru a întări relațiile dintre angajați și a crește nivelul de cunoaștere exernă a brandului;
  • Crearea de conținut captivant pe toate platformele, inclusiv scrierea de bloguri, articole, postări pe social media, newsletter-e și videoclipuri;
  • Monitorizarea și măsurarea nivelului de implicare a comunității (e.g. nr de utilizatori, nr de discuții etc.). Identificarea, analizarea și raportarea trendurilor către companie; analizarea traficului pe web;
  • Crearea de relații cu clienții, potențialii clienți, profesioniști ai industriei și jurnaliști;
  • A fi la curent cu noile trenduri în domeniul tehnologiei.

Ce cautam la tine ?

  • Abilități vizuale, verbale, de scriere și analitice foarte bine dezvoltate;
  • Experiența în lansarea inițiativelor în cadrul comunității (ex. crearea unui forum online, crearea unor evenimente, scrierea unui newsletter pe email etc.) constituie un avantaj;
  • Înțelegerea trend-urilor din social media, web și tehnologii mobile;
  • Abilități bune de time management, multi-tasking, rezistență la stres;
  • Calități urmărite: profesionalism, perseverență, spirit de echipă, disciplină, tenacitate, deschidere spre a învăța lucruri noi, extroversiune.
APLICA LA ACEST JOB